Znaczenie kalendarzy adwentowych

8 grudnia, 2021
5/5 - (4 votes)

Kalendarze adwentowe znane są od wieków, jednak w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z przesłania, jakie niesie za sobą ta zabawa.

Kalendarze adwentowe dawniej

Od dawna święta Bożego Narodzenia kojarzono z radosnym czasem, na który ludzie wyczekiwali z ogromną nadzieją i niecierpliwością. Aby uprzyjemnić sobie to oczekiwanie i podkreślić wagę nadchodzących świąt ludzie w różny sposób dbali o to, by każdy dzień był uhonorowany.  Jednym ze sposobów było wieszanie w domach obrazków związanych z Bożym Narodzeniem, skreślanie kresek rysowanych na drzwiach kredą, czy palenie świec każdego dnia.

Drukowane kalendarze adwentowe  pojawiły się dużo później, bo dopiero w 1902 roku w Hamburgu. Cyfry, które obejmowały to 13-24. Dopiero po paru latach rozszerzono je na 24 okienka.

Słodkie odliczanie z kalendarzem adwentowym

Większość osób swój pierwszy kalendarz adwentowy kojarzy ze słodką chwilą, na którą czekało się każdego dnia z wielką niecierpliwością. Ten magiczny czas tak mocno wpłyną na ludzi, że mimo dorosłości nadal chcą poczuć tę dziecięcą radość z odkrywania kolejnych okienek z czekoladkami. Kalendarze adwentowe 2021 to prawdziwa eksplozja pomysłowości i kreatywności twórców.

Nadal na rynku królują słodkie kalendarze, ale dołączyły do nich te wypełnione po brzegi wyśmienitymi kawami, herbatami, ciasteczkami, żelkami czy różnymi przekąskami.

Kalendarz adwentowy 2021 zawierać może także kosmetyki, odzież, zabawki i wiele innych gadżetów zgodnych z upodobaniami osoby zainteresowanej.

Kalendarz adwentowy 2021 to najlepszy prezent

Poszukując prezentu dla bliskiej osoby, warto zainteresować się kalendarzami adwentowymi skrywającymi w swym wnętrzu różne rodzaje kawy lub herbaty. Każdy dzień to nowy smak i aromat, który sprawi, że cały grudniowy czas oczekiwania stanie się magicznym i ciepłym. Wśród 24 propozycji na pewno znajdzie się wiele ciekawych dla obdarowanego niespodzianek. Dodatkowo warto wykorzystać takie okienka do poznania własnych upodobań czy preferencji smakowych.