Utorrent – łatwiejsze ściąganie plików.

9 listopada, 2021
5/5 - (4 votes)

Utorrent do pobrania. Jest to program, będący darmowym klientem sieci BitTorrent dla systemów Microsoft Windows, Linux i OS X (beta). Sieć BitTorrent, bazuje na protokole wymiany i dystrybucji plików przy pomocy sieci Internet. Celem wymiany danych w tym przypadku, jest odciążenie łączy serwera, który jest odpowiedzialny za udostępnianie plików dystrybucji. Za największą zaletę protokołu BitTorrent, uważa się podział pasma pomiędzy osobami, które w tym samym czasie, pobierają określony, wybrany przez siebie plik. W praktyce oznacza to, że będąc użytkownikiem BitTorrent, w czasie pobierania potrzebnych nam danych, wysyłamy ich fragmenty również do innych użytkowników, korzystających z możliwości programu. 

Utorrent download. Program został stworzony przez Ludviga Strigeusa i jego przyjaciela, Serge Paquet. Wyróżnikiem Utorrent i jednocześnie cechą dla niego charakterystyczną, jest minimalny rozmiar pliku wykonywalnego, który wynosi zaledwie 320 KB.  Plik wykonalny, to nic innego jak uruchamiany przez nas w programie plik. Warto pamiętać przy okazji tego omówienie, że pliki zawsze działają w środowiskach konkretnych systemów operacyjnych oraz działają dzięki temu, że zawierają instrukcję, która pozwala na ich zrealizowanie w naszym urządzeniu, jakim z reguły jest komputer. 

Pobierz UtorrentDodatkowym plusem programu jest to, że w przypadku jego starszych wersji, nie musimy go instalować. Został on napisany w języku C++., który jest językiem ogólnego przeznaczenia i cechują go tzw. obiektowe mechanizmy abstrakcji danych oraz silna, statyczna kontrola typów. Język C++ stosuje takie paradygmaty programowania jak: paradygmat proceduralny, obiektywny, generyczny, funkcjonalny i modularny. 

Ściągnij Utorrent. Jest całkowicie darmowy. Najnowsza wersja Utorrent, oznaczona jest numerem 3.5.5. Zgodnie ze swoim początkowym projektem, działa w taki sposób, by zużywać jak najmniej zasobów naszego komputera. Program polecany jest dla osób, które ściągają pliki z sieci Internet, by móc z nich korzystać z poziomu pulpitu swojego komputera lub innego urządzenia mobilnego.