Kalendarz adwentowy 2021

8 grudnia, 2021
5/5 - (3 votes)

Kalendarz adwentowy 2021 

Kalendarz adwentowy jak co roku pojawia się w naszych domach. Jest to niesamowity czas przedświąteczny, który przeżywają najbardziej milusińscy. Jest to czas odliczania dni, do Świąt Bożego Narodzenia. Jedna z najważniejszych tradycji adwentowych, kochana przez dzieci. 

Jak wygląda kalendarz adwentowy 

Najczęściej występuje pod postacią 24 okienek pod którymi znajdują się czekoladki nawiązujące do okresu świątecznego takie jak: Mikołaj, renifer, gwiazdka, mały prezencik czy ozdoby choinkowe. Jego oprawa graficzna przeważnie nawiązuje do obrazków pochodzących z Biblii mając charakter religijny. Powstały również kalendarze adwentowe świeckie.

Kalendarz adwentowy na miarę roku 2021 

Tradycyjnie kalendarz ten powinien nam się kojarzyć z radością dzieci, z głębokim przeżywaniem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to czas, w którym cała rodzina jest razem, tego brakuje nam na co dzień. Dlatego idąc z duchem czasu obecnie kalendarz adwentowy też występuje w formie dla osób dorosłych. Na rynku pojawiły się kalendarze z różnymi rodzajami herbat na każdy dzień, czy kosmetykami do kąpieli w formie kulek zapachowych. dostajemy również kalendarz adwentowy z ekologicznymi słodyczami np. krówkami. Jeśli jesteśmy miłośnikami ozdób do włosów to też znajdziemy coś dla siebie. Mężczyźni również nie zostali pominięci bo zestaw berberski też się dla nich znajdzie. Można wraz z dziećmi stworzyć girlandę z sakiewkami i na każdy dzień włożyć łakocie dla każdego domownika. Jest to wspaniała alternatywa, która wnosi wiele świeżości w nasze świąteczne zwyczaje.

Kalendarz adwentowy jest nieśmiertelny 

Jak już wcześniej zauważyliśmy kalendarz adwentowy jest z nami od zawsze. Jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Nie jest ważna forma tego kalendarza, ale najważniejsze, że co roku on z nami po prostu jest. Dzisiejsze czasy pozwalają nam na więcej możliwości, jest większa dostępność towarów i usług, ale to w żaden sposób nie wpływa negatywnie wręcz przeciwnie umacnia nas w naszych tradycjach i przekonaniach.