Czym jest pozycjonowanie Google?

8 marca, 2022
4.7/5 - (4 votes)

Pozycjonowanie stron zmierza do budowania stabilnej i wysokiej pozycji witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Jest konieczne, aby firma mogła zaistnieć w internecie. Jednocześnie coraz trudniej jest się wybić – a wszystko to przez rosnącą i silną konkurencję. Jak więc pozycjonować, aby uzyskiwać efekty? Czy jest pozycjonowanie Google?

Skuteczne pozycjonowanie stron, a content

Kluczowym elementem pozycjonowania stron www jest content. Wszystkie treści, które publikujesz w witrynie mają ogromne znaczenie dla pozycji Twojej strony w wyszukiwarce. To one odpowiadają na pytania użytkowników, pozwalają Ci budować profil odnośników zewnętrznych, a także stają się miejscem do używania słów kluczowych. Jeśli więc mielibyśmy odpowiedzieć, na czym polega skuteczne pozycjonowanie – to jest to z pewnością pozycjonowanie przez wartościowe teksty w witrynie.

Do tych treści zalicza się w szczególności:

  • teksty blogowe pisane w oparciu o frazy z długiego ogona;
  • opisy produktów i kategorii dla sklepu internetowego;
  • teksty ofertowe wzbogacone SEO.

Dodatkowo konieczny jest dobór prawidłowych fraz kluczowych w zależności od rodzaju działań. Pozycjonowanie stron Wrocław skupia się na lokalnych słowach kluczowych oraz budowaniu wizytówki w Google, a pozycjonowanie lokalne na budowaniu widoczności witryny w całej Polsce.

Pozycjonowanie, a linki zewnętrzne

To jednak nie wszystko. Pozycjonowanie to również dbałość o autorytet witryny w oczach algorytmów Google. Ten zaś mierzony jest na podstawie linków pochodzących w innych stron. Obecnie liczy się jakość, a nie ilość odnośników. Należy więc uważać na to, od kogo linkujemy. Odnośniki niskiej wartości, z serwisów o podejrzanej zawartości mogą negatywnie wpłynąć na pozycję witryny w wyszukiwarce.

Warto więc różnicować linki i dbać o ich naturalność.

Optymalizacja techniczna witryny

Ostatnim elementem jest dostosowanie samej witryny pod algorytmy wyszukiwarek. Strona musi bowiem spełniać pewne wymogi techniczne, np. szybko się ładować i być responsywna. Poza tym ważne jest, aby były wygenerowane takie pliki jak robots.txt oraz mapa witryny. Istotne są również prawidłowo ustawione przekierowania oraz przejrzysty kod strony.